Bir YouTuber, Lazer Silahını Elektrik Silahına Dönüştürdü

Michael Reeves adlı YouTuber'ın yaptığı Tazer Tag adlı paylaşım.
Michael Reeves adlı YouTuber’ın yaptığı Tazer Tag adlı paylaşım.

Webtekno’dan öğrendiğimiz bir habere göre ünlü bir YouTuber bireysel kullanım için tasarlanan bir “Laser Tag” tabancasına yaptığı eklentilerle elektroşoklu “Laser Tag” tabancası yaptı.

Haber şu şekilde;

“YouTube’da 3 milyondan fazla abonesi bulunan Michael Reeves, ‘Laser Tag’ oyununa farklı bir boyut getirdi. Kızılötesi alıcılı Laser Tag silahlarını yeniden proglamlayan Revees, tetiğe her bastığında karşı taraftaki oyuncuya elektrik veren bir donanım geliştirdi.”

“Öncelikle Laser Tag’e aşina olmayanlar için oyunu kısaca anlatalım. Laser tag, oyuncuların üzerlerinde taşıdıkları kızılötesi alıcı/verici düzenekler yardımı ile farklı senaryo ve görevlerde birbirlerini eleyerek puan kazanmaya çalıştıkları oyun. Amaç, yeleklerin üzerindeki cihazlarda parlayan rengi vurmak. İsabet ettirildiği takdirde, rakip oyuncu 8 saniye boyunca etkisiz kalır. Diğer bir deyişle lazeri çalışmaz.

Amerikalı YouTuber ve yazılımcı Michael Reeves, bu son derece eğlenceli oyuna biraz daha heyecan katmak adına oldukça ilginç bir yola başvurdu. Oyuncuların giydiği kızılötesi duyarlı yelekleri düşük miktarlarda elektrik verecek şekilde yeniden programlayan Reeves, oyuncuların her vurulduklarında kısa süreli olarak elektrik şokuna maruz kaldıkları bir sistem geliştirdi.”

Tazer Tag by Michael Reeves

Webtekno editörlerinin gözünden kaçan bir konu ise vurulduğunda elektroşok veren laser tag tabancaları zaten 2012 yılından beri FunTech tarafından üretilmekte. Ürettiğimiz laser tag silahlarının şok seviyesi bilgisayar yazılımı tarafından ayarlanabilmekte. Elektroşok istemeyen oyuncular ise bu özelliği kapatabilirler.

3 milyondan fazla takipçisi olan “Michael Reeves”i bu özelliği gündeme taşıyıp yaptığı eğlenceli sunum için için tebrik ederiz.